چند نکته در نگهداری جارو برقی :

جاروبرقی وسیله ای است که می تواند به تمیزی خانه شما کمک شایانی نماید،  اما برای آنکه جارو برقی پر قدرت و با مکش بالا باقی بماند رعایت یکسری نکات خاص که به آن اشاره خواهیم کرد الزامی است.


** در ابتدا به این نکته توجه کنید در هنگام استفاده از جاروبرقی مراقب برخورد بدنه جارو با در و دیوار خانه یا محلی که در حال تمیز کردن آن هستید باشید و همچنین سعی کنید دکمه های آن را با دست فشار دهید و اگر مایل به تغییر دکمه های جارو برقی خود با پا هستید ، این کار را با فشار بسیار ملایم انجام دهید و از ضربه زدن محکم به دکمه ها خودداری نمایید.

بعد از بدنه جارو و کلید های آن به سراغ لوله خرطومی آن می رویم، برخی افراد در موقع استفاده از جاروبرقی، آنرا به کمک خرطومی جابجا می‌کنند، در حالی که با این حرکت بیشتر اتصالات لوله یا جارو ضعیف شده و همچنین لوله نیز بعد از چند حرکت از بین می رود. سیم برق جارو را بیش از حد نکشید و در مدلهای دارای سیم جمع کن بیشتر از علامت تعیین شده روی سیم آنرا بیرون نکشید این کار باعث آسیب به سیستم سیم جمع کن جارو و حتی خود سیم جارو خواهد شد.

** از جارو برقی تنها به اندازه ای توان و قابلیتی که برای آن طراحی شده استفاده نمایید، برای مثال از جاروبرقی که برای جمع کردن گرد و خاک طراحی شده برای جمع کردن مایعات استفاده نکنید. همچنین روی سرامیک خیلی از جاروبرقی استفاده نکنید تا هم دستگاه شما خراب نشود و هم احتمال شکستن سرامیک ها در اثر ضربه احتمالی کاهش یابد.

** از مهمترین قسمتهای جاروبرقی کیسه و فیلتر آن می باشد ، سعی کنید با بازرسی منظم کیسه از تمیز بودن آن مطمئن شوید، همچنین در مورد فیلتر نیز زمان تعویضش را از فروشنده و یا نمایندگان خدمات پس از فروش گروه تولید صنعتی تیوا بپرسید. استفاده از کیسه های یکبار مصرف شرکت تیوا، برای جاروبرقی ها می تواند گزینه مناسبی باشد.

** به عنوان نکته پایانی، به یاد داشته باشید که نباید از جاروبرقی به مدت زمان طولانی استفاده نمایید. برای مثال بعد از تمیز کردن هر اتاق چند دقیقه به جارو استراحت بدهید تا موتور آن گرم نشود.

رعایت نکردن این نکات مهم می‌تواند عمر جاروبرقی شما را به نصف کاهش دهد.